katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Zobrazení aktuality

Zájezd do úchvatného Jižního Tyrolska - Dolomit

Kdy: 19.6.2023
Dieceze:
Popis: Diecézní centrum pro seniory Hradec Králové zve seniory a další zájemce na poutně-poznávací a odpočinkový

Zájezd do nádherného Jižního Tyrolska - Dolomit

Vydejte s námi za úchvatnými výhledy, malebnou přírodou, oslovujícími poutními místy a kostely a mnoha dalšími krásami Dolomit v Jižním Tyrolsku! Pohodový program, vynikající gastronomie, wellness v typickém tyrolském hotelu, odjezdy z několika míst ČR, pouze jeden noční přejezd… Jedná se o žádanou novinku v našem programu za výbornou cenu! Aktuálně poslední volná místa!

Termín: 19. – 24. 6. 2023

Cena: 13.950 Kč

V ceně je zahrnuto: doprava luxusním autobusem, 4x ubytování v *** typickém rodinném hotelu v Jižním Tyrolsku ve dvou a třílůžkových pokojích, 1x lehká snídaně v autobuse druhý den ráno, 4x snídaně, 4x večeře, průvodce, duchovní doprovod

V ceně není zahrnuto: místní poplatek, komplexní cestovní pojištění (včetně připojištění storna a onemocnění covid-19) 640 Kč, lanovky

Program (součástí programu bude každodenní mše sv.):

1. den: Odjezdy z Brna, Svitav, Litomyšle, Vysokého Mýta, Hradce Králové, Prahy, případně dalších míst na trase dle předchozí domluvy.

2. den: Ráno přijedeme do Jižního Tyrolska. V autobuse budeme mít lehkou snídani. Poté navštívíme nejznámější zdejší poutní místo Maria Weißenstein. Podle legendy se dějiny poutního místa Maria Weißenstein začaly psát v roce 1553, kdy se měla zjevit sedlákovi Leonhardu Weißensteinerovi sama Panna Marie. Jako výraz díků zde postavil kapli, která se brzy stala oblíbeným poutním místem. Proto tu byl později vybudován klášter řádu servitů, který funguje dodnes. Přesun do jihotyrolského střediska Corvara ležícího v překrásné přírodě obklopené úchvatnými štíty Dolomit. Ubytování dle možnosti hotelu, kratší odpočinek, přestávka na oběd. Poté výjezd lanovkou pod vrchol Piz Boé – nádherné výhledy, modlitba u kapličky sv. Huberta, bude také možnost krátkého výstupu k malebnému horskému jezeru Lago boe. A nakonec se můžeme občerstvit v Piz Boe Alpine Lounge (doporučujeme ochutnat například typické tyrolské pivko). Po požití lahodného moku sjedeme lanovkou do Corvary a vrátíme se cca 1 km pěšky na náš hotel. Možnost relaxu v hotelovém wellness. Čeká nás skvělá večeře.

3. den: Nejdříve se posilníme chutnou snídaní. Tento den budeme putovat k pozoruhodnému kostelu sv. Barbory a sv. Floriána na kopci v La Val s panoramatickým výhledem, který postavili horníci z údolí Valparola. Poprvé je písemně zmíněn v roce 1491, kdy byl vysvěcen. Cenné z historického a uměleckého hlediska jsou fresky uvnitř kostela i malba na venkovní stěně zobrazující ukřižování s Marií a Janem od Kříže ve volné krajině. Je zde rovněž kontemplační stezka „Memento Vivere“, která obsahuje pět zastavení věnovaných jednotlivým fázím života (narození, dětství, mládí, dospělost a stáří). Je to vskutku místo, kde se nebe dotýká Země a kde budeme mít čas k modlitbám, rozjímání, ztišení… Na hotelu pak budeme mít možnost relaxu a následně si užijeme chutnou tyrolskou večeři.

4. den: Výborně se nasnídáme a dnešní den přejedeme do střediska Badia Abtei, odkud vyjdeme lanovkou k místnímu významnému poutnímu místu La Crusc (Santa Croce) pod horou Monte Cavallo. Prožijeme čas modliteb, budeme se moci občerstvit a poté sjedeme dolů lanovkou a vrátíme se na náš hotel. Dáme si vynikající místní vínko či lahodný aperol? :-) Je tu další večeře.

5. den: Snídaně sladká či slaná, dobrá káva. Jsme namlsáni a především natěšeni míříme na krásné místo zvané Santuario di Oies, kde se nachází rodný dům sv. Josefa Freinademetze, který působil jako misionář v Číně. Blahořečený byl 19. 10. 1975 papežem Pavlem VI. a kanonizován 5. 10. 2003 papežem Janem Pavlem II. v Římě. V areálu je kaple a kostel. Toto místo navštívil v roce 2008 i papež Benedikt XVI. Úžasné místo, odkud se Vám nebude chtít odjet… To ostatně ani z žádného z míst předchozích. ;-) Na hotelu nás však čeká opět výborná večeře. A ještě před ní řádný odpočinek v hotelovém wellness. Také se zastavíme v supermarketu v Corvara, kde si budete moct koupit dárky pro druhé.

6. den: Snídáme a loučíme se s oslovujícím Jižním Tyrolskem. Jedeme směr Rakousko a Německo do ČR s příjezdem ve večerních až pozdně večerních hodinách. A zase se těšíme na další cesty! :-)

Kontakt: Diecézní centrum pro seniory, Velké nám. 32, 500 03 Hradec Králové, telefony: 737 215 328, 734 435 360, 495 063 661, e-mail: dcs@bihk.cz, web: www.dcshk.cz, www.simeon.cz.

Těšíme se na setkání s vámi!
Informace: e-mail: dcs@bihk.cz, mobil: 737 215 328, 734 435 360
WWW: https://www.simeon.cz/
  

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež